Serwis mojemoto.pl utrzymuje się wyłącznie z jednego banera zawierającego reklamy.
Aby kontynuować, proszę wyłączyć program blokujący reklamy i odświeżyć stronę.

Motologi
Rankingi
Kluby
Forum
Zaloguj sięUtwórz konto
Marcin Pro
17 wrz 2008, 17:44#
Posty: 479
To co napiszę, nie jest żadnym zaczytanym gdzieś starym newsem, ale bezpośrednią informacją, jaką dziś się dowiedziałem w lokalnym ośrodku szkoleniowym kierowców. Być może już wie część osób o tym, ale pewnie nie wszyscy.

Mianowicie od nowego roku, aby prowadzić motorower (do 49cm³), będzie wymaga nowa kategoria prawa jazdy AM (Am?).

Ulec zmianie mają także zasady zdawania egzaminu teoretycznego, m.in. nie będzie można wrócić do poprawy pytania, testy będą jednokrotnego wyboru.

Jeśli znacie więcej szczegółów, to temat czeka ;)
#do góry
Barthezz
17 wrz 2008, 18:18#
Posty: 12
Mam pytanie, od jakiego wieku będzie to prawko?
U mnie w szkole byli funkcjonariusze policji i mówili ze będziemy w czerwcu zdawać na karte, mnie to nie obowiązuje bo juz mam karte (zdawałem w 6 klasie).
#do góry
Marcin Pro
17 wrz 2008, 18:21#
Posty: 479
Od 14 lat. Zapomniałem wyżej dopisać.
#do góry
Barthezz
17 wrz 2008, 18:32#
Posty: 12
To nie rozumiem dlaczego panowie policjanci tak mówili o tej karcie ciągle, informacja do nich nie doszła? Chociaż nie koniecznie musi to wejść w żucie... ;)
#do góry
Marcin Pro
17 wrz 2008, 18:35#
Posty: 479
Raczej to już przesądzone, a co do policjantów spotkałem się z takim przypadkiem, że nie wiedział, że dowód osobisty wystarczy do jazdy rowerem :o, ale już zostawiłem to wtedy bez komentarza...
Także nie zdziwiłbym się gdyby byli niedoinformowani ;)
#do góry
Barthezz
17 wrz 2008, 18:56#
Posty: 12
A czy w szkołach będą przeprowadzane testy na karte motorowerową, czy tylko w tych ośrodkach szkoleniowych?
#do góry
Marcin Pro
17 wrz 2008, 20:02#
Posty: 479
Sam zadałem w ośrodku to pytanie, ale jak na razie więcej znaków zapytania. Sądzę, że tak, tylko zamiast karta motorowerowa będzie się to nazywać prawo jazdy kat. AM ;)
#do góry
Jejek
18 wrz 2008, 14:03#
Posty: 75
To jest porąbane :/ Kto będzie chciał jeździć to i tak będzie jeździł taka prawda :) A nie wiecie co z A1?
#do góry
Marcin Pro
18 wrz 2008, 14:18#
Posty: 479
Cytat:
"Nowe kategorie praw jazdy: AM – uprawnienie do kierowania motorowerami, o które starać by się mogły już nawet 14-latki; A1, A2 – stopniowy dostęp do prowadzenia ciężkich motocykli; A – prawo jazdy na wszelkie motocykle, minimalny wiek uzyskania to 20 lat, ale tylko dla tych, którzy mają już dwuletnie doświadczenie w jeździe mniejszymi motorami. Dla pozostałych – 24 lata.Wiadomo już także, jak krok po kroku przebiegać ma droga do uzyskania prawa jazdy na najpopularniejszą z kategorii – B (samochód osobowy). Szkolenie będą mogli rozpocząć 16-latki. Czeka ich pełny kurs na prawo jazdy zakończony egzaminem wewnętrznym. Szkolona będzie też osoba towarzysząca najmłodszym kierowcom. Wspólne podróże potrwają co najmniej rok. Następnie rozpocznie się dwuletni okres próbny. Ma być poddany szczególnemu nadzorowi. Pomiędzy piątym a siódmym miesiącem jego trwania kierowca będzie musiał przejść dokształcający kurs z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie z unikania zagrożeń w ruchu drogowym. Po pierwszym wykroczeniu drogowym młody kierowca dostanie list ostrzegawczy; po dwóch przedłużany będzie okres próbny, a kierowca trafi na kurs reedukacyjny i badania psychologiczne. Po trzecim wykroczeniu lub pierwszym przestępstwie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym próbny kierowca straci prawo jazdy."

źródło: http://www.wprost.pl/ar/125713/Prawo-jazdy-na-motocykl-od-24-lat/

A tu też artykuł na ten temat, i polecam załączony tam film - chowana rejestracja ]D
http://www.scigacz.pl/Nowe,kategorie,prawa,jazdy,motocyklowego,6593.html

post edytowany przez autora o 14:19, 18 września 2008.
#do góry
EaserVW
16 sty 2009, 23:51#
Posty: 363
Osobiście w dodatkowej kategorii na motorower wietrzę podstęp polegający na wysępieniu od młodzieży całkiem pokaźnych pieniędzy : to już nie świstek dany przez Pana Policjanta na wychowawczej, ale Egzamin w Ośrodku, za co trzeba zapłacić. Stówka jak nic. No i wydanie Dokumentu. Plus ryzyko uwalenia, bo czemu by nie, niech sobie gówniarze nie wyobrażają..
#do góryCzasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Aby móc pisać posty zaloguj się, jeśli nie posiadasz konta dołącz do nas.

Strona: « 1 2 3 4 »