Serwis mojemoto.pl utrzymuje się wyłącznie z jednego banera zawierającego reklamy.
Aby kontynuować, proszę wyłączyć program blokujący reklamy i odświeżyć stronę.

Motologi
Rankingi
Kluby
Forum
Zaloguj sięUtwórz konto
EaserVW
12 sty 2010, 11:36#
Posty: 363
Zabieg dość tani, a dający ponadprzeciętne efekty. Ponieważ na forum znajduje się wielu fanów renowacji starych motocykli- wrzucam temat- i poddaję go pod rozwagę :)

szkiełkowanie ("prawiej jak" piaskowanie) :




Użyte w procesie szkiełkowania kulki szklane, odpowiednio dobrane granulacją, dzięki swemu elastycznemu działaniu, praktycznie nie powodują ścierania erozyjnego. Proces szkiełkowania można szczególnie zastosować do obróbki wyrobów precyzyjnych, cienkich i kruchych. Obrabiane powierzchnie uzyskują bardzo trwałą i estetyczną powierzchnię.

„Szkiełkowanie” przynosi nadspodziewanie dobre efekty w przypadku obrabiania motocyklowych, aluminiowych obudów silnika, skrzyń biegów, głowic.
Wyżej wymienione elementy po obróbce uzyskują „aksamitną” jasną barwę.


Stanowczo odradza się poddawaniu procesowi szkiełkowania całych, nie rozebranych, urządzeń typu silnik, skrzynia biegów itp. Mimo najlepszych zabezpieczeń mikrokulki zawsze znajdą sobie drogę do wnętrza.

Często spotykane w ogłoszeniach "Allegro" zdjęcia pokazują np. cały silnik z "zabezpieczonymi" otworami i tak poddany szkiełkowaniu. Zdjęcia takie świadczą tylko o wielkiej niefrasobliwości zarówno zlecającego jak i wykonującego usługę.

Przed montażem, elementy poddane szkiełkowaniu należy bardzo dokładnie wymyć. Należy przyjąc zasadę, "jest już wymyte? to dla pewności jeszcze raz wymyję".

Piaskowanie wyrobów z metali kolorowych powoduje ich oczyszczenie ale jednocześnie nadaje chropowatą strukturę ich powierzchniom.

Użycie jako medium drobno tłuczonego złomu szklanego w żadnym wypadku nie zapewnia efektu "szkiełkowania"

Jest to możliwe tylko przy użyciu szklanych mikrokulek. W zależności od potrzeb stosuje się mikrokulki o średnicy 50; 75; 100; 125; 150; 175 i 200 mikronów.

„Szkiełkowanie” czyści i wygładza powierzchnię. Gotową powierzchnię po piaskowaniu można porównać do krajobrazu Alp a po „szkiełkowaniu” do gładkości krajobrazu Holandii.

Należy zdać sobie sprawę, że „szkiełkowanie” nie spowoduje wyrównania i usunięcia głębokich rys, nadlewów odlewniczych oraz innych nierówności. Te można usunąć tylko poprzez zapiłowanie i zaczyszczenie papierem ściernym.

Powierzając nam detale do „szkiełkowania” należy usunąć wszelkie nierówno-ści, których nie chcemy mieć a także dokładnie wymyć i odtłuścić. Niewymycie podraża koszt usługi.

Ktoś się skusi ? Bo ja chyba tak :P
#do góryCzasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...
Vinis
12 sty 2010, 18:25#
Posty: 111
Nooo. Całkiem fajna alternatywa :)
#do góry

Aby móc pisać posty zaloguj się, jeśli nie posiadasz konta dołącz do nas.